Předsezónní rozhovor s trenérem havlíčkobrodského A týmu

28.07.2019 | FC Slovan Havlíčkův Brod

Havlíčkův BrodTaké do nové sezóny povede "brodský" Slovan trenér Jiří Pabousek. Na závěr prvního týdne přípravy jsme jej vyzpovídali na téma posílení kádru, jeho představ o hře mužstva či ambic našeho týmu do nové sezóny.

Jirko, na úvod bych se ještě vrátil k loňské sezóně. Jaká byla z celkového pohledu a co ti přinesla za zkušenosti?

Nazval bych ji asi slovem překlenovací. Od začátku bylo jasné, že sestupuje pouze jeden tým, a byla tak určitě víc v klidu. Odehráli jsme v ní pár velmi dobrých zápasů, ale z celkového pohledu mě trápí značná nevyrovnanost našich výkonů a neschopnost reagovat na nepříznivý vývoj utkání. Na konci se pak tým dostal do velké krize a prohrál několik zápasů v řadě. Zkušenosti přinesla nejen mě, ale doufám, že zejména kluci se přesvědčili, že bez nasazení v tréninku pak není kde brát během zápasu. Celkově ji hodnotím jako neúspěšnou a proto se již těším na novou, kde máme co napravovat.

Naše mužstvo je složeno víceméně z mladých hráčů a odchovanců. Je to výhoda? Jak se ti pracuje s mladými hráči?

Náš tým složený z drtivé většiny z odchovanců je v soutěži raritou. Od soupeřů, rozhodčích či delegátů na toto téma slýcháváme slova uznání, ale to nám body nepřinese. Naši mladíci jsou šikovní, ale je velmi těžké konkurovat mnohem zkušenějším celkům. Na druhou stranu osa týmu složená z hráčů ročníku 1995 má už také nějaký rok za sebou a očekávám, že to bude další rok lepší a nasbírané zkušenosti přetaví ve větší bodový zisk.

Po konci soutěže se hovořilo o nutném posílení našeho týmu. Na začátku přípravy se však žádná nová tvář v kádru neobjevila. Jaký na to máš názor?

Tady se ukázalo, že sehnat na trhu kvalitního fotbalistu, který bude okamžitou posilou, je dnes opravdu těžké. Spolu s novým sportovním manažerem mužů Radkem Kolářem jsme oslovili celkem devatenáct fotbalistů. Většina z námi oslovených zůstává či nově odchází do nižších rakouských soutěží. Další nás neposílí z rodinných důvodů, někteří pak zůstávají ve svých klubech z důvodu určitého pohodlí a jistoty svých výsadních pozic v mateřských klubech. Ale pořád se ještě nevzdáváme a věřím, že nějaké zajímavé jméno nám přeci jen vyjde.

Jak bude vypadat letní příprava?

Prvních čtrnáct dnů bude více o nabírání fyzické kondice, poté to již budeme směřovat více k hernímu stylu, jakým se chceme prezentovat. V sobotu jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Soběslavi, kde jsme se potkali s celky Táborska a Benešova. Druhý týden vyvrcholí ve Ždírci, kde se s Tatranem střetneme v předkole Mol Cupu. Poté nás čeká kvalitní tým Čáslavi a v generálce nás prověří Jindřichův Hradec. Letní příprava je krátká, o to více se musíme snažit maximálně pracovat, abychom byli nachystaní na těžký start do sezóny.

První tři zápasy přinesou zápasy se soupeři, se kterými jsme na jaře prohráli s celkovým skóre 3:14. Poté přivítáme ambiciózní Start Brno a jedeme do Jihlavy. Hodně těžký úvod?

Úvod je důležitý, ale sezóna je dlouhá. Určitě to nebude lehké,  pevně však věřím, že se s tím vyrovnáme lépe. Pokud začátek zvládneme, může nás to nakopnout.

Jaké si kladeš cíle do nové sezóny?

Naším cílem je opět především záchrana. Ale určitě  chci, abychom hráli fotbal, který bude bavit diváky i hráče. Moc se těším na návrat na přírodní trávu a věřím, že svými výkony potěšíme naše příznivce.

Muži A | Sobota 17.08.2019, 10:15
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FK Humpolec

Muži A | Sobota 31.08.2019, 10:15
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - Start Brno

Muži B | Sobota 17.08.2019, 16:30
FK Humpolec - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"

Muži B | Sobota 31.08.2019, 16:00
Tělovýchovná jednota Sokol Rozsochatec - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"

Muži C | Neděle 18.08.2019, 16:30
FK Antonínův Důl - FC Slovan Havlíčkův Brod "C"

U19 | Sobota 24.08.2019, 10:00
FC Kyjov 1919 - FC Slovan Havlíčkův Brod

U19 | Středa 28.08.2019, 10:30
MSK Břeclav - FC Slovan Havlíčkův Brod

U17 | Neděle 18.08.2019, 12:15
FC Slovan Havlíčkův Brod - 1. SC Znojmo

U17 | Středa 28.08.2019, 12:45
MSK Břeclav - FC Slovan Havlíčkův Brod

U15 | Sobota 17.08.2019, 10:00
SK Fotbalová škola Třebíč - FC Slovan Havlíčkův Brod

U19 si zastřílela v Kyjově a veze tři body

Po dlouhé cestě, zápase v horkém letním počasí si brodští dorostenci vezou z dalekého Kyjova tři body.

U19 druhé utkání nezvládla

Po úvodní výhře nad Znojmem se tentokrát domácím starším dorostencům nedařilo. Nestačili na brněnskou Líšeň.

U9 Soustředění ve Štokách

Štoky - Mladší přípravka U9 se zúčastnila 5-denního soustředění na penzionu Datlík ve Štokách

A tým - Ani ve druhém utkání nové sezóny na body nedosáhl

B tým - Prohrál v Humpolci nejtěsnějším rozdílem