Prohlášení klubu FC Slovan Havlíčkův Brod k situaci ohledně Koronaviru

11.03.2020 | FC Slovan Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod - V návaznosti na zasedání Bezpečnostní rady státu z 10.3.2020  a následně Ministerstvem zdravotnictví ČR vydaného Mimořádného opatření č.j. MZDR 10666/2020-1/MIN/KAN souvisejícího s onemocněním COVID-19 jsme jakožto nájemce sportovních zařízení města Havlíčkův Brod povinni toto respektovat a dodržovat zmíněná opatření.

Vážení rodiče,

jako klub reagujeme na aktuální nařízení vlády, kterým byla zrušena výuka na základních školách a omezeny sportovní akce s účastí nad 100 osob. Situace se mění každou chvíli, proto je možné, že brzy vše bude jinak. Nicméně Fotbalová asociace rozhodla, že soutěže (včetně mládeže) budou pokračovat, nicméně je třeba zajistit, aby v areálu nebylo více než 100 osob. V tuto chvíli platí, že tréninkový režim bude do odvolání pokračovat s určitými opatřeními. Rozhodli jsme se tak proto, že riziko při trénincích venku není takové, zároveň sportováním dále dochází k posílení imunity. Současně věříme, že to sportování může být smysluplným využitím času dětí. Rovněž mateřské školky nebyly uzavřeny s tím, že nejde o tak velké kolektivy, což se týká i našeho týmu. Budeme ovšem respektovat, pokud rodiče děti nebudou chtít v této situaci na trénink posílat.

Nejdůležitější ze všeho je prosba o maximální zodpovědnost, abyste neposílali děti na trénink, pokud mají nějaké zdravotní obtíže či příznaky onemocnění. Zároveň pokud jste se vrátili v posledních dnech z rizikových oblastí či cestovali letadlem, rovněž prosím ponechte děti potřebnou dobu doma. Opravdu žádáme o zodpovědnost a komunikaci ve vztahu k trenérům.

Tréninky:

Budou pokračovat s tím, že podle rozhodnutí vedení jednotlivých týmů mohou být přesunuty do dřívějších hodin s ohledem na přerušení výuky ve školách v zájmu lepšího využití času, hracích ploch a snížení koncentrace dětí v areálu. V rámci tréninků budeme dbát na mytí rukou, zejména pokud děti přijedou MHD, omezíme osobní kontakt (děti si nebudou jak je zvykem podávat ruce, plácat atd.), omezíme pohyb a čas v kabině a v uzavřených prostorech.

Rodiče a fanoušci:

S ohledem na omezení počtu účastníků akcí žádáme všechny rodiče a další osoby doprovázející děti na tréninky, aby omezili svůj pobyt v areálu pouze na nezbytně nutnou dobu. Stejně tak, pokud jde o účast rodičů a fanoušků při zápasech, byť si zájmu o děti a o jejich podporu pro naše týmy velmi ceníme, žádáme, aby v tomto případě svoji účast zvážili, resp. se jí zřekli. Cílem v obou případech je omezení koncentrace osob v našem areálu a také respektování hranice 100 účastníků dle rozhodnutí Bezpečnostní rady státu. Její dodržení musíme respektovat.

Zápasy:

Mistrovské zápasy budou zatím pokračovat dle rozpisu. O přípravných utkání bude rozhodnuto dle vývoje a domluvy se soupeři.

Kroužky:

Fotbalové a pohybové kroužky pořádané FC Slovan Havlíčkův Brod v objektech spolupracujících školek a škol, jsou do odvolání pozastaveny.

vedení FC Slovan Havlíčkův Brod

Muži A | Sobota 18.07.2020, 10:00
FK Čáslav - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

Muži A | Sobota 25.07.2020, 17:00
FK Sparta Kutná Hora - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

Muži A | Sobota 01.08.2020, 17:00
FC Hlinsko - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

Muži B | Neděle 19.07.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "B" - TJ Dálnice Speřice

Muži B | Neděle 26.07.2020, 17:00
Fotbal Hlízov, z.s. - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"

Příprava mužů je u konce

Čtvrtek 25. 6. 2020 je posledním dnem první části přípravy na sezónu 2020/2021.

Čtvrtý přípravný zápas vítězný

V posledním přípravném utkání porazili fotbalisti FCS lídra krajského přeboru FK Pelhřimov.

Ve třetím přípravném utkání vyhráli muži FCS 4:1 v Chotěboři

Chotěboř - Sobota 13. června byl termín dalšího přípravného utkání týmu mužů FCS. Tentokrát se osmnáctka hráčů představila v...

Druhé přípravné utkání v Ledči

První utkání mužů Na Losích