VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá

07.04.2020 | Pavel Mazánek

Praha VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá. Výkonný výbor FAČR na svém zasedání 7. 4. 2020 konstatoval, že pokračování amatérských soutěží představuje v současné době i nadcházejícím období nepřijatelné zdravotní riziko.

Výkonný výbor vnímá, že dohrání soutěží není ani v rámci letních měsíců fakticky možné a v důsledku těchto skutečností rozhodl VV FAČR o následujících opatřeních:

• Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020. Pokud dojde ze strany LFA k dohrání profesionálních soutěží, bude zachována směrem k ČFL a MSFL, prostupnost týmů.
  • Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem.
  • Pro zachování prostupnosti amatérských a profesionálních soutěží pro soutěžní ročník 2020/2021 se pro losovací aktiv organizovaný ŘKČ A ŘKM stanoví nejzazší termín 15. srpna 2020.
  • Semifinálová a finálové utkání MOL Cup (původně 22. dubna a 20. května) se sehrají v nových termínech, které určí řídící orgán soutěže na základě dalšího vývoje opatření orgánů státní správy.
  • Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.
  • Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy.
  • Tyto, jakož i další související změny, se řídí Soutěžním řádem účinným ke dni 8. 4. 2020, a rozhodnutím VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a souvisejících opatřeních.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích. Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června,“ dodává k rozhodnutí VV FAČR předseda asociace Martin Malík.

Muži A | Sobota 18.07.2020, 10:00
FK Čáslav - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

Muži A | Sobota 25.07.2020, 17:00
FK Sparta Kutná Hora - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

Muži A | Sobota 01.08.2020, 17:00
FC Hlinsko - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

Muži B | Neděle 19.07.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "B" - TJ Dálnice Speřice

Muži B | Neděle 26.07.2020, 17:00
Fotbal Hlízov, z.s. - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"

Příprava mužů je u konce

Čtvrtek 25. 6. 2020 je posledním dnem první části přípravy na sezónu 2020/2021.

Čtvrtý přípravný zápas vítězný

V posledním přípravném utkání porazili fotbalisti FCS lídra krajského přeboru FK Pelhřimov.

Ve třetím přípravném utkání vyhráli muži FCS 4:1 v Chotěboři

Chotěboř - Sobota 13. června byl termín dalšího přípravného utkání týmu mužů FCS. Tentokrát se osmnáctka hráčů představila v...

Druhé přípravné utkání v Ledči

První utkání mužů Na Losích