U 13 - Dobrý zápas, ve kterém jsme sahali po bodech, ale došly nám síly…

01.10.2017 | Tomáš Tůma, Pavel Mazánek

Brno Už při ranním příchodu do kabiny Na Losích bylo zřejmé, že se kluci na zápas do metropole Moravy velice těší a chtějí zopakovat výkon z posledního vzájemného utkání ….

6. kolo | Sobota 30.09.2017, 10:00

FC Zbrojovka Brno - FC Slovan Havlíčkův Brod

Branky: Klouček , Trnavský, Kábela

FC Zbrojovka Brno:

FC Slovan Havlíčkův Brod: Panský – Šenk, Bárta, Beránek, Dočkal, Hájek, Klouček, Merunka, Udržal Musil, Kábela, Sláma, Veselý, Trnavský

Žádná velká nervozita ani respekt ze soupeře se nedostavily, tak vstup do utkání a vlastně celá první třetina patřily našemu celku. Hráli jsme vyrovnaný zápas, s neustálým tlakem na míč a napadáním soupeře vysoko na jeho polovině hřiště, kdy jsme přeci jenom měli více ze hry my, a bylo jen s podivem, že jsme otevřeli skóre až v 18 minutě Mikulášem Kloučkem. Během první třicetiminutovky jsme zahodili nejméně šest gólových příležitostí. Mohli jsme se jen modlit, aby naše bezzubost v koncovce nás na konci zápasu nemrzela. V prostřední části zápasu se hra vyrovnala. My jsme polevili v ukázkové nátlakové hře z první části a soupeř nám tak postupně i díky naší pokračující slabé koncovce odskočil na rozdíl dvou střelených branek. Naštěstí jsme se díky Matoušově trefě dostali kontaktním gólem zpět do hry. Do závěrečné třetiny jsme nastupovali s touhou odvést body a udržet vysoké a kvalitní tempo hry až do závěrečného hvizdu. No, a když po dvou minutách hry Jirka Kábela srovnal skóre zápasu, vše vypadalo pozitivně a nadějně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a nebyla nouze o šance na obou stranách. Oba brankáři se blýskli několika skvělými zákroky, kterými znemožnili změnu skóre. Přesně v polovině poslední třetiny přišla na naše hráče bohužel jako mávnutím kouzelného proutku krize a došly nám absolutně síly. Kluci byli všude pozdě, měli špatný pohyb bez míče a nevytvářeli tlak na soupeře. No a to si proti takovému celku, jakým je Zbrojovka Brno zkrátka nemůžete dovolit. Během deseti minut si soupeř díky čtyřem vstřeleným brankám zajistil vítězství a je třeba poznamenat, že nebýt Šimona v brance a jeho skvělých zákroků, mohlo být gólů mnohem více. Tentokrát bylo markantně viditelné zklamání v kabině a promarněné, možná i zasloužené vítězství velice mrzelo.

" Samozřejmě nás velice těší předvedený dobrý herní výkon. Z minulých zápasů máme vyzkoušené, že naše kondiční zásoby jsou dobré, a tak si musíme vyhodnotit, co mohlo zapříčinit tu závěrečnou krizi. Každopádně dnešní hra nám může pomoci do dalších zápasů a už teď se na ně těšíme. Všichni kluci v čele s Šimonem zaslouží velikou pochvalu. Děkujeme rodičům za hlasitou podporu!!! “

Trenéři: Tůma, Dohnal, Pech.

Muži A | Neděle 15.04.2018, 15:30
Havlíčkův Brod - Slovan Bzenec

Muži A | Neděle 22.04.2018, 16:00
SFK Vrchovina - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"