U19 - Podlehla ve vyrovnaném utkání Jihlavě hokejovým výsledkem 5:6

19.08.2018 | Pavel Mazánek

Havlíčkův Brod - Ten kdo dorazil v nedělním dopoledni na havlíčkobrodský stadion, tak určitě neprohloupil. 90 minut napětí a velkého nasazení předvedla obě zúčastněná mužstva, za což se jim dostalo zaslouženého aplausu více jak stovky přítomných diváků.

Diváci: 100

FC Slovan Havlíčkův Brod: Kandr – Jiránek (Chalupa), Cakl, Bouma, Synecký – Chlád (Forman), Karlík, Pabousek (Král), Časta (Dočkal), Peca (Bouchner) – Žáček

FC Vysočina Jihlava:

Již 20. minuta naznačila jakým směrem se bude utkání odvíjet. Ani jeden ze zúčastněných týmů nepřišel na hřiště hrát nějaký anti-fotbal a od úvodní minuty se útoky přelévaly z jedné strany na druhou což přineslo poločasovou remízu 3:3. O první branku utkání se postaral v 15. minutě Točík, již o tři minuty, ale bylo po krásné křídelní akci srovnáno zásluhou Časty. V 18. minutě se po individuální akci prosadil Karlík, ovšem již minutu na to bylo opět srovnáno, když jihlavský Čermák překonal Kandra. Ve 27. minutě šli do vedení opět hosté, za které se trefil Novák. Do kabin se ovšem odcházelo za nerozhodného stavu, když se opět prosadil velmi dobře hrající Karlík 3:3.

Do druhé půle opět oba týmy vstoupilxy s tím, že toto utkání vyhrají, což na nich bylo vidět až do konce utkání. Šťastnějším týmem se nakonec stali hosté z Jihlavy ovšem za velkého odporu domácího týmu. V 59. minutě dostal do vedení hosty Trnka, ale ani toto vedení nevydrželo déle než 2 minuty, to se o vyrovnání postaral krásnou střelou z poza šestnáctky Pabousek 4:4. Další branka padla již v 64. minutě a postaral se o ni hostující Čermák 4:5. O vyrovnání se za domácí postaral sváteční střelec Lukáš Bouma 5:5. Poslední slovo v utkání měl ovšem hostující Trnka, který využil nedorozumění v defenzivě domácích a rozhodl o konečném výsledku 5:6. Na tuto branku ze 79. minuty již domácí nestihli zareagovat a tak si z prvního utkání nové sezóny odnesli jen velmi těsnou prohru.

Ohlasy

"Já jako trenér si představuji, že by takto měl vypadat dorostenecký fotbal. Totální ofenzivní pojetí a chuť za každé situace vyhrát. To, že se objevují individuální chyby je naprosto normální a já jako trenér s tím počítám, ale toto se dá naučit. Naučit někoho chtít vyhrát je pro trenéra daleko obtížnější. Utkání by asi více slušela remíza, ale i přes prohru jsem na své svěřence hrdý"
Trenér: Pavel Mazánek

Muži A | Sobota 10.11.2018, 14:00
FC Slovan Rosice - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"