U19 - Porazila Pelhřimov, který předvedl velmi dobrý výkon

22.10.2018 | Pavel Mazánek

Havlíčkův BrodDo utkání s Pelhřimovem jsme nastupovali s jasným cílem, užít si utkání a zahrát si fotbal, tak aby nás hra naplňovala. Toto kluci splnili prvních 15 minut utkání, kdy hosty z Pelhřimova doslova přikovali na jejich polovinu.

Diváci: 50

FC Slovan Havlíčkův Brod: Sochor - Bouma, Synecký, Chalupa, Karlík, Časta, Peca, Král, Chlád, Cakl, Žáček Střídající: Bouchner, Jiránek, Kubát, Březina

FK Pelhřimov:

Na soupeře jsme vlétli a již v 7. minutě rozvlnil síť Žáček. Poté jsme ještě do soupeře bušili, ale branka se nám vstřelit nepodařila a po 15. minutě jsme se dokonale přizpůsobili hře našeho soupeře. Přestali jsme rychle kombinovat, vše nám dlouho trvalo, málo jsme se nabízeli. Naši ofenzivní hráči správně nedoplňovali obrannou trojici a tak se soupeři dařilo nás přečíslovat z čehož vzniklo i několik šancí soupeře. Jednu z těchto šancí se podařilo Pelhřimovu proměnit ve 28. minutě púo penaltovém zákroku Chalupy. Odpověď ovšem byla okamžitá, kdy se po rychlé akci dostal k dorážce na 2:1 Peca.  Ovšem ani tato branka nás neuklidnila a stále jsme pokračovali ve velmi špatném výkonu, který soupeř znovu potrestal ve 38. minutě, kdy se trefil na 2:2 hostující Heřmánek.

O poločase proběhla v kabině velmi důrazná promluva k výkonu všech hráčů na hřišti.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili velmi dobře, konečně jsme začali být rychlý v kombinaci, začali jsme soupeře agresivně napadat a to vše nás dostávalo do šancí, které jsme ovšem neproměňovali. A tak přišel trest když se  po chybě naší defenzivy trefil v 54. minutě pelhřimovský Vopálenský 2:3. Během následující minuty měl Pelhřimov ještě jednu obrovskou šanci, kterou ovšem hostující hráč neproměnil. A to bylo ze strany Pelhřimova ve druhém poločase vše. Naši hráči si uvědomili, že takhle prohrát nechtějí a začali hrát fotbal, který se musel líbit. Po rychlých a přesných kombinacích jsme se dostávali k vápnu i do vápna soupeře. Po jedné z těchto akcí byl odpískán faul ve vápně. Následnou penaltu proměnil  v 69. minutě Žáček a stav byl 3:3. Toto naše hráče nakoplo a ještě více zatopili pod kotlem. Na bránu soupeře látala jedna střela za druhou, ale až střela Jakuba Peci v 80. minutě rozvlnila síť soupeře 4:3. Do konce utkání jsme si vytvořili ještě několik šancí, které jsme ovšem nebyli schopní proměnit a tak po konečném hvizdu rozhodčího byl konečný stav utkání 4:3.

Ohlasy

"Nechápu, proč hráči nemohou hrát celé utkání, tak jak hráli ve druhé půli. První půle až na prvních 15 minut byla katastrofální. Nevím jestli je nakopla důrazná promluva v kabině nebo zda si sami uvědomili, že mohou hrát daleko lepší fotbal. Ať je to tak nebo onak, za druhou půli si kluci zaslouží obrovskou pochvalu, jelikož jejich výkon neměl daleko k ideálu. Ještě si musíme dát pozor na individuální chyby v obraně a bude to dobré"

Trenér: Pavel Mazánek

Muži A | Sobota 10.11.2018, 14:00
FC Slovan Rosice - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"