A tým - Výhru Startu Brno 6:1 dirigoval Švancara a střelec Musil

01.09.2019 | Jiří Pabousek, Pavel Mazánek

Havlíčkův Brod - Kruté vystřízlivění po výhře ve Velké Bíteši prožilo havlíčkobrodské "áčko". Velmi kvalitní hosté ze Startu Brno jen dokázali, že  jejich prohra (0:4) z minulého kola byla jen vyjímkou, která se jim v divizní soutěži často stávat nebude.

Diváci: 150

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Kubát – Pazderka (64. Karlík T.), Svoboda, Kouya-Kouya (58. Hloušek), Cakl – Štědrý, Peřina L., Pabousek, Fikar – Němec (76. Henek D.), Darkeh

Start Brno:

Hosté byli od první minuty aktivnější, měli častěji míč na kopačkách a hra se odvíjela převážně na polovině domácích. Svojí převahu zúročili hosté ve 24. minutě, kdy Musil otevřel skóre. Poté se dostali do hry i domácí hráči, velkou šanci neproměnil Peřina. Vzápětí se ujal hlavní role bývalý prvoligový hráč Švancara a po jeho přihrávkách Musil uzavřel hattrick. V poslední minutě prvního poločasu běžel Darkeh sám na brankáře hostů, ale svůj nájezd v gól neproměnil.

Hned na začátku druhého poločasu zvýšili hosté na 4:0. Po této brance se hra vyrovnala, domácí měli náznaky šancí, ale až v 66. minutě vstřelil branku domácích Darkeh.  Domácí hráči se snažili upravit výsledek, ale naopak z rychlých protiútoků inkasovali další dvě branky, když nejdříve přehodil Krištof vyběhnuvšího brankáře Kubáta a o šest minut později fauloval cakl v pokutovém území a Cupák uzavřel z penalty skóre utkání.

Ohlasy

"Zaslouženě jsme prohráli s kvalitním soupeřem se zkušenými fotbalisty. Ale kdyby naši hráči podali výkon jako ve Velké Bíteši, tak by to soupeř z Brna neměl tak jednoduché."

Trenér: Jiří Pabousek

Muži A | Sobota 14.09.2019, 10:15