Ligoví dorostenci málem zostudili chotěbořské áčko, nezvládli však závěr

11.03.2014 | Richard Wagner, Jan Tuhý

Havlíčkův Brod - Druholigoví dorostenci Slovanu se postavili dalšímu celku, který bude ztěžovat prvnímu mužstvu honbu za postupem do divize. Nekompletní mužstvo áčka Chotěboře uhájilo svou čest proti neméně kompletnímu mládežnickému výběru Havlíčkova Brodu až v posledních minutách. Naše mužstvo již postrádalo do A-mužstva mužů přeřazené borce Horáka s Henkem a nemocné A. Polívku, Hekerleho, Plevu a Dvořáka. Navíc, někteří hráči měli v nohách zápasy za B-mužstvo mužů a také rezervu dorostu.

Neděle 09.03.2014 | Na Losích - umělá tráva

FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Chotěboř

FC Slovan Havlíčkův Brod: Pazderka (65. Chalupa) – Franc, K. Svoboda, M. Svoboda (65. Jagoš), Haala, Vendl, Rokos (65. Jaroš), Rosecký, Tuhý, Štědrý, Prchal.

FC Chotěboř: Dobrovolný – Jiří Hlaváček, M. Čapek, Doležal, M. Somerauer, Pospíšil, Koutný, Kroutil, Bělovský, Kaplan, Janda (Fiala, Neuvirt, Pfeffer, Jan Hlaváček).

Zápas začalo tentokrát naše mužstvo aktivně a hned v první minutě trefil Rosecký břevno za již překonaným gólmanem Dobrovolným a neuspěl ani v další šanci v 8. minutě. V tutovce následně vychytal Ondřeje Štědrého chotěbořský brankář, a tak první branku přinesla až 33. minuta, kdy z trestného kopu propálil hostující zeď agilní Jakub Rosecký. Celý poločas se hrálo za naší jasné převahy a hosté se prezentovali jen dvěma střelami aktivního Jana Kaplana z dálky. Jedinou šanci pak chotěbořskému kanonýrovi Kaplanovi zmařil minutu před koncem první půle včasným vyběhnutím Pazderka.

Stejný obrázek přinesla i první čtvrthodina druhého poločasu. Hosté sice zahrozili dvě minuty po jeho startu Pospíšilem, ale to bylo vše. V 60. minutě v jasné šanci fauloval brankář Dobrovolný Jana Tuhého a z Jakub Rosecký z nařízeného pokutového kopu bezpečně zvýšil na 2:0. Pak ale přišla nucená střídání a na hřiště přišli další mladší dorostenci, kteří se nevyvarovali chyb a umožnili Janu Kaplanovi vyrovnat. V 76. minutě střílený centr Jaroše skončil jen na tyči, a tak ke slovu přišli znovu hosté a dvěma brankami výsledek utkání otočili.

Ján Bdžoch (trenér, FC Slovan): Pro nás to byla dobrá příprava jen hodinu. Do té doby nás soupeř příliš neprověřil a hra byla jasně v naší moci. Pak ale mladý kolektiv chyboval a hosté využili vše. Porážka je pro nás poučením a chyby varováním, ale nyní je nutné dát se dohromady hlavně zdravotně.

Muži A | Sobota 14.09.2019, 10:15
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - TJ Slavoj Polná

Muži A | Neděle 22.09.2019, 15:30
SK Dekora Ždírec nad Doubravou - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"